Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w minioną sobotę późnym wieczorem na pl. Wolności w Szczawnie-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem osobowym 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Zainteresowanie wałbrzyskich policjantów 2 lutego bm. przed godziną 23:00 wzbudził jadący przez pl. Wolności w Szczawnie-Zdroju kierujący samochodem marki Renault. Podczas kontroli mężczyzna zaczął się pocić i zachowywać niespokojnie. Kiedy w pewnym momencie próbował sięgnąć do kieszeni spodni, funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może mieć narkotyki.


 

Podczas legitymowani informacje te potwierdziły się. Wałbrzyszanin w kieszeni spodni ukrył w plastikowym pudełeczku zawiniątko z białym proszkiem, które po przeprowadzonych badaniach okazało się środkiem odurzającym w postaci amfetaminy, z którego można było wykonać ponad 120 porcji handlowych tego narkotyku.


 

W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym funkcjonariusze Komisariatu Policji V w Wałbrzychu dokonali przeszukania mieszkania w dzielnicy Piaskowa Góra i także ujawnili oraz zabezpieczyli tam substancję psychotropową w postaci amfetaminy, z której można było przygotować blisko 600 porcji tego narkotyku oraz mniejsze ilości środka odurzającego w postaci marihuany.


 

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. 35-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości