Z okazji obchodzonego wczoraj "Dnia Bezpiecznego Internetu" w filii wałbrzyskiej Biblioteki Pod Atlantami znajdującej w dzielnicy Podzamcze policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z dziećmi i młodzieżą szkolną. Funkcjonariusz omówił co zrobić, aby unikać zagrożeń występujących podczas surfowania w "sieci". Podczas spotkania asp. szt. Tomasz Łabędź przypomniał także w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas w trakcie ferii zimowych.

Obecnie już nawet przedszkolaki korzystają z telefonu komórkowego, tabletu oraz komputera. Większość tych urządzeń posiada stały dostęp do internetu. Niesie to za sobą ryzyko, iż niepożądane treści trafią do najmłodszych lub też nasze dane zostaną wykradzione i wykorzystane przez przestępców. O tym właśnie opowiadał wczoraj podczas prelekcji asp. szt. Tomasz Łabędź.


 

My przypominamy wszystkim użytkownikom komputerów:
- Uaktualniajmy system komputerowy i oprogramowanie, którego używamy,
- Nie otwierajmy maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nim załączników,
- Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je,
- Oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych. Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła,
- Informujmy dzieci o szkodliwych konsekwencjach wykorzystywania internetu,
- Kontrolujmy strony internetowe, które przeglądają najmłodsi,
- Zablokujmy te witryny, których według nas dzieci nie powinny przeglądać.


 

W trakcie spotkania, w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, wałbrzyski policjant przekazał dzieciom i młodzieży także informacje o obowiązku poruszania się po drogach po zmroku w ubraniach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz przestrzegł o zachowaniu zwiększonej ostrożności przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych jakie panują zimą. Funkcjonariusz poinformowali również o całkowitym zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości