Policjanci Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przypominają, że w okresie ferii zimowych, czyli od 14 stycznia do 24 lutego tego roku w godzinach 7:00-8:00 sprawność techniczną autokarów oraz stan trzeźwości kierowców tych pojazdów, można sprawdzić w specjalnie uruchomionym w tym celu punkcie kontrolnym, który znajduje się przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Wałbrzyscy funkcjonariusze na miejscu skontrolują podstawowe elementy stanu technicznego autobusów przewożących dzieci oraz młodzież podczas ferii zimowych. Aby każdy miał taką możliwość, wytypowane zostało jedno miejsce, w którym mundurowi bez problemu sprawdzą także dokumenty kierujących, ich trzeźwość oraz niezbędne wyposażenie autokarów.

 

Działania policjantów ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa, dlatego każdy kto chce dokonać kontroli może to zrobić codziennie w godzinach od 7:00 do 8:00 w Wałbrzychu przy ul. Ratuszowej bez wcześniejszego telefonicznego powiadamiania dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W załączniku poniżej przedstawiamy punkty kontroli autokarów wyznaczone na terenie całej Polski.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Galeria

Powiązane wiadomości