Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejną akcję prewencyjno-kontrolną pod kryptonimem „Pasy”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na odpowiednie stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów, a także na właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

W przypadku zdarzeń drogowych to właściwie zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować nam życie. Dlatego tak ważne jest abyśmy stosowali je podczas jazdy. Pamiętajmy także, aby dzieci przewozić w specjalnie do tego przystosowanych fotelikach lub na tzw. podstawkach zgodnych z masą i wzrostem dziecka oraz właściwymi warunkami technicznymi określonymi w przepisach. Z takiego fotelika należy korzystać do uzyskania przez dziecko 150 cm wzrostu. W uzasadnionych przypadkach może to być wzrost 135 cm.


 

Według przepisów dopuszcza się także przewożenie na tylnym siedzeniu pojazdu trzeciego dziecka w wieku co najmniej 3 lat, przytrzymywanego za pomocą pasów bezpieczeństwa, w przypadku gdy dwoje dzieci jest przewożonych w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka lub innych urządzeniach przytrzymujących dla dzieci zainstalowanych na tylnych siedzeniach pojazdu i nie ma możliwości zainstalowania trzeciego fotelika bezpieczeństwa dla dziecka lub innego urządzenia przytrzymującego dla dzieci.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.