Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Przez dwa dni, na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha z wizytą w Aglomeracji Wałbrzyskiej gościł przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd, Dyrektor Wydziału do spraw Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. W pierwszym dniu wizyty delegacja z unijnymi urzędnikami i liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej Romanem Szełemejem na czele odwiedziła powiat świdnicki, w którym sprawdzano postęp prac w miejscach inwestycji i remontów prowadzonych przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Jednym z punktów programu była wizyta w przedszkolu i żłobku w Strzegomiu, które powstały dzięki ponad 10 mln zł pochodzących z funduszy UE. Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, dzięki którym będzie zarabiać na sprzedaży energii elektrycznej do sieci. Pierwszy dzień delegacja zakończyła w wałbrzyskim zamku Książ, gdzie gościom z Brukseli zaprezentowano zarówno sam obiekt, który dzięki 17 mln zł unijnych pieniędzy zyskał m.in. przestrzeń kongresowo-biznesową. W zamku zaprezentowano także inne projekty realizowane przez Gminę Wałbrzych ze środków RPO WD w latach 2007–2014.

Drugi dzień wizyty przedstawiciela Komisji Europejskiej to udział w odbywającym się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu Komitecie Monitorującym RPO Województwa Dolnośląskiego 2014–2020, podczas którego rozmawiano o realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w tym również o inwestycjach powstających w ramach polityki spójności w ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na koniec wałbrzyskiego spotkania dyrektor Christopher Todd przedstawił prezentację „Inwestycje w ramach polityki spójności w latach 2021–2027”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych na sali członków komitetu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.