UM Wałbrzych: Szaniawski na majówkę

2 min czytania

TEATR DRAMATYCZNY IM. JERZEGO SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU

****3 maja 5 maja 2019

Siemion Złotnikow****PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY

04.05 / SOBOTA / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA

05.05 / NIEDZIELA / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 60 MINUT (bez przerwy)

Na deski Szaniawskiego powraca jedna z ulubionych komedii romantycznych wałbrzyszan. Bohaterami sztuki Siemiona Złotnikowa są mocno doświadczeni przez życie, rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia dojrzali ludzie. On nieśmiały i zakompleksiony aptekarz po przejściach. Ona udająca oschłą i zdystansowaną kobieta z przeszłością. Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Zaaranżowane spotkanie już na wstępie przebiega nie tak, jak miało. Rozczarowanie od początku. Ale może warto spróbować?

Konsultacja reżyserska: Piotr Ratajczak

Obsada: Irena Wójcik, Piotr Tokarz

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY to przedstawienie realizowane przez Irenę Wójcik i Piotra Tokarza w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich

TUTAJ JEST WSZYSTKO****wg Guusa Kuijera

05.05 / NIEDZIELA / GODZ. 17:00 / DUŻA SCENA

07.05 / WTOREK / GODZ. 11:00 / DUŻA SCENA

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 70 MINUT (bez przerwy)

Bohaterem spektaklu TUTAJ JEST WSZYSTKO, według KSIĄŻKI WSZYSTKICH RZECZY Guusa Kuijera, jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy. Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. W domu chłopca skrywana jest pewna tajemnica. Wszystko, co widzi Thomas, zostaje przez niego opisane w pamiętniku, dzięki któremu chłopiec przestaje się bać.

eżyseria: Magdalena Mikalsz

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Dorota Kowalkowska, Joanna Łaganowska, Filip Perkowski, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

Spektakl zrealizowano w ramach Konkursu im. J. Dormana oraz dzięki wsparciu ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

INFORMACJA I R E Z E R W C J A B I L E T Ó W:

BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ: tel. 74 648 83 01 (do 03);

teatr.walbrzych.pl/bilety/

Urząd Miejski w Wałbrzychu,

um.walbrzych.pl/pl/news/szaniawski-na-maj%C3%B3wk%C4%99

Autor: krystian