Mateusz Ropiak Mistrzem Polski w Zapasach
W województwie Świętokrzyskim odbyły się finały Ogólnopolskiej olimpiady młodzieży czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach. Wałbrzyski ZLKS reprezentowało 6 zawodników . Mateusz Ropiak zdominował kategorie wagową 45 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem nie tracąc przy tym punktu technicznego i potwierdził że jest najlepszy w kraju. Mateusz Kaczor udowodnił że należny do krajowej czołówki zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg. Jakub Miś po zaciętych walkach zajął piąte miejsce w kategori wagowej 48 kg . Oskar Wawrzyszyn Marcin Walczyk oraz Tymoteusz Nawrot zajęli kolejno 10 , 11 i 14 miejsce. Są to najmłodsi zawodnicy w tej grupie wiekowej którzy mają szanse na start w mistrzostwach naszego kontynentu w młodszej grupie wiekowej. Które odbędą się w czerwcu w Krakowie.
Wałbrzyscy zawodnicy zdobyli 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 48 klubów które wzięły udział w Mistrzostwach Polski. Województwo Dolnośląskie zdobyło 3 miejsce drużynowo.
Na zdjęciach trenerzy Michał Jóskowski oraz Tomasz Swierk . Cała drużyna ZLKS , Mateusz Ropiak z trenerem na najwyższym stopniu podium.