Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wczoraj rano w naszym mieście policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwoje kierujących, który wsiedli za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu.

Ponad 850 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w poniedziałkowy poranek wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 5 do 9 na ulicy Piotrowskiego w Wałbrzychu. W grupie wszystkich przebadanych osób była 37-letnia wałbrzyszanka, która około godziny 7:00 kierowała samochodem osobowym mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kilkadziesiąt minut później w ręce funkcjonariuszy wpadł 41-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna także znajdował się pod wpływem alkoholu. Obojgu kierującym policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.


 

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. 

Na zdjęciu policjant ruchu drogowego podczas przeprowadzania kontroli drogowej.
 

Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości