Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Na gorącym uczynku przestępstwa kradzieży złotego łańcuszka o wartości ponad 4 tysięcy złotych zatrzymali w minioną środę policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy 26-letniego wałbrzyszanina. To nie jedyny złodziej jaki w tym dniu wpadł w ręce funkcjonariuszy. Inni policjanci prewencji zatrzymali natomiast 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych z dwóch różnych marketów, a funkcjonariusze drugiego komisariatu realizując informacje własne dwoje złodziei, którzy odpowiedzialni są za kradzież przyborów toaletowych z jednej z drogerii w Wałbrzychu.

Do kradzieży złotego łańcuszka doszło 5 czerwca bm. około godziny 12:30, po tym jak 26-letni mężczyzna wysiadł z autobusu na przystanku przy ul. Nowy Świat w centrum miasta. Zaalarmowani policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali sprawcę przestępstwa – także 26-latka  - na gorącym uczynku kilkadziesiąt metrów dalej przy ul. Konopnickiej. Odzyskane mienie trafiło ponownie do pokrzywdzonego, a podejrzany do policyjnej izby zatrzymań.


 

Tego samego dnia w nocy funkcjonariusze prewencji zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina, który dwukrotnie w marcu i maju tego roku dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholowych o łącznej wartości ponad 600 złotych w dwóch sklepach tej samej sieci w Wałbrzychu oraz Boguszowie-Gorcach.

Późnym wieczorem natomiast w ręce policjantów drugiego komisariatu wpadli 26-latek oraz 24-latka. Oboje wspólnie i w porozumieniu w drugiej połowie maja bm. kilkakrotnie wychodzili z drogerii znajdującej się przy ul. 1 maja w Wałbrzychu ze szczoteczkami elektrycznymi oraz perfumami o łącznej wartości ponad 1150 złotych.

 

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości