Policjant prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w zeszłym tygodniu uczestniczył w kolejnych spotkaniach z uczniami. Tym razem spotkał się z nastolatkami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 oraz Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Pogadanki dotyczyły między innymi bezpiecznych wakacji, w tym bezpieczeństwa nad wodą oraz hejtu w internecie.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak z jakimi zagrożeniami można spotkać się nad wodą oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje. Funkcjonariusz zwrócił uwagę, aby nie korzystali z dzikich plaż, stosowali się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska, a także by nie wchodzili szybko do wody, gdy są mocno rozgrzani, ponieważ grozi to szokiem termicznym lub omdleniem.


 

Ponadto przekazał informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nastolatkowie usłyszeli jak bezpiecznie poruszać się rowerem i komunikacją miejską. Nie obyło się bez informacjach o ruchu pieszych. Asp. szt. Tomasz Łabędź dodatkowo przestrzegł młodzież, o tym że nawet anonimowe – ale niezgodne z przepisami prawa komentarze, czy wypowiedzi - umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów. Szeroko omówił zagadnienie związane z hejtem w internecie.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości