Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Sezon prac na ogródkach działkowych w pełni. Niestety, działkowcy bardzo często cenne rzeczy przechowują w otwartych altanach. Sami zajęci pracą w innej części ogrodu nawet nie zauważą złodzieja. Wałbrzyska Policja radzi - Jak zabezpieczyć działkę przed złodziejami. Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!

- nie zostawiaj w altance przedmiotów wartościowych bez nadzoru (kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe, itp.). Jeżeli nie ma możliwości wożenia tego typu sprzętu ze sobą, warto ograniczyć jego pozostawianie na miejscu, nie narażając się niepotrzebnie na straty.
- pozostawiane przedmioty oznacz w trwały i widoczny sposób oraz zrób dokumentację fotograficzną, zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi.
- altankę lub działkowy domek zabezpiecz tak, jak własne mieszkanie poprzez zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach i krat w oknach. Trudności w pokonywaniu takich przeszkód mogą zniechęcić włamywacza.
- wartościowe urządzenia po użyciu najlepiej od razu schowaj – pozostawione na działce wartościowe przedmioty nie powinny być widoczne z zewnątrz lub okien altanek.
- nie zabieraj i nie pozostawiaj na działce dużych sum pieniędzy, kart płatniczych, biżuterii, cennych przedmiotów elektronicznych.
- cenne przedmioty: pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymaj w zamkniętej altance.
- zwraca uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych - czasem pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja.
- nie zostawiaj cennych przedmiotów w samochodzie zaparkowanym na ogródkach działkowych.
- o bezpieczeństwo na działkach zadbaj wspólnie z sąsiadami - poznaj sąsiadów, wymieńcie się numerami telefonów i zwracajcie uwagę na wasze działki.
- wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać Policji.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014