Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Kończy się zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji konkurs literacki „Rymowanka – zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz samą ideę używania elementów odblaskowych. Przystąpić do niego może każda szkoła, która zgłosi prace wykonane przez uczniów klas I - III szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszego kraju.

Konkurs trwa tylko do 12 lipca 2019 roku i ma zachęcić jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Polega on na ułożeniu czterowersowej rymowanki zachęcającej do używania elementów odblaskowych.  Prace (rymowanki) należy przesłać na adres właściwej komendy wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji, z dopiskiem "Konkurs na rymowankę". W przypadku Dolnego Śląska jest to:
 

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
ul. Podwale 31-33
50-040 Wrocław 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 sierpnia 2019 roku, a 1 października 2019 r. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Regulamin oraz załącznik do regulaminu do pobrania poniżej.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Galeria

Powiązane wiadomości