Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podsumowali wczorajszą akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Żaden z kierujących nie utracił prawa jazdy za zbyt szybką jazdę, chociaż funkcjonariusze w ciągu całego dnia utworzyli 12 punktów statycznych pomiaru prędkości na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. W ręce mundurowych wpadło natomiast dwóch kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Udział w akcji wzięło 30 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Łącznie dokonali oni kontroli 128 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 45 wykroczeń związanych z tą problematyką. Tego dnia kierujący pod tym względem okazali się bardzo zdyscyplinowani i żaden z nich nie utracił prawa jazdy za nadmierną prędkość.


 

W trakcie działań policjanci ruchu drogowego około godziny 15:00 w Wałbrzychu na ul. 11 listopada zatrzymali natomiast 45-letniego rowerzystę mającego blisko pół promila alkoholu w organizmie, a godzinę później na ul. Niepodległości 59-letniego kierującego samochodem osobowym, u którego badanie wykazało 0,77 promila alkoholu we krwi.

Na zdjęciu policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej.
 

Kolejny raz przypomnijmy, że za jazdę z nadmierną prędkością taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy,  jeżeli dokument ten nie został zatrzymany podczas kontroli.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości