Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach letniej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo....” spotykają się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście. Takie spotkania dają możliwość porozmawiania o sprawach istotnych – bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na drodze.

Wczoraj w mundurowi spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacje na półkoloniach w Szczawnie Zdrój.  Policjanci mówili min. na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać młodych ludzi w czasie letniego wypoczynku, a także sposoby jak się przed nimi chronić oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych. Przypominano zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Najmłodszym funkcjonariusze przypomnieli, aby nie korzystali z dzikich plaż, stosowali się do poleceń ratowników oraz do regulaminu kąpieliska, a także by nie wchodzili szybko do wody, gdy są mocno rozgrzani.
 

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja policyjnego  wyposażenia używanego w czasie zabezpieczania imprez o charakterze masowym oraz oznakowanego radiowozu.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014


 

Powiązane wiadomości