Chcesz zdecydować się na samochody premium? Dzisiaj modele zaliczane do tego segmentu można kupić od wielu sprzedających, w tym także w komisach samochodowych. Czy to jednak warta uwagi propozycja?

Gdy chcemy wybrać auta klasy premium, możemy udać się do salonu. Tam kupimy Volvo nowe, BMW czy Mercedesa oraz inne samochody luksusowe. Dodatkowo, samochody premium można kupić w innych punktach. Gdy zatem interesują nas luksusowe samochody używane, często sprawdzamy także oferty poza salonami, na przykład w komisach samochodowych.

Komisy oferują różne auta luksusowe, w tym także auta kombi, SUV czy sedan. Na miejscu możemy znaleźć pełną paletę modeli od różnych marek premium, dlatego też jest w czym przebierać. To między innymi samochody Volvo używane, pojazdy od marki Audi, Mercedes czy BMW, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Czy jednak samochody klasy premium warto kupować w autokomisach? Jakie są główne zalety i wady zakupów aut w takim miejscu? Zapraszamy do sprawdzenia!

Samochody premium – co znajdziemy w komisie?

Dzisiaj komisy samochodowe oferują różne samochody premium używane, a także inne produkty, na przykład części samochodowe Volvo i do innych marek premium.

Do dyspozycji mamy pojazdy różnych typów, na przykład samochody kombi, SUV czy sedan, hatchback czy Coupe, w tym modele starsze, ponad dwudziestoletnie, jak również nowsze auta premium.

W komisie możemy samochód premium dokładnie sprawdzić i zobaczyć, co oferuje. Także możemy wybrać się na jazdę próbną. Zatem wybrany kombi samochód możemy dokładnie prześwietlić, aby zdecydować, czy rzeczywiście będzie wart zakupu.

Musimy jednak pamiętać o tym, że samochód klasy premium ma zarówno swoje plusy, jak i minusy, które warto wziąć pod uwagę, gdy polujemy na dobre Volvo kombi czy inny model.

Samochody premium – zalety zakupu w komisie:

  • Szeroki wybór różnych modeli – na miejscu możemy dokładnie sprawdzić różne samochody marki premium spełniające nasze wymagania.

  • Pełna paleta cenowa – ceny rozpoczynają się już poniżej 10 tysięcy złotych, dlatego samochody klasa premium możemy kupić również w niskich cenach.

  • Wiele modeli samochodów w jednym miejscu – możemy łatwiej podjąć decyzję dotyczącą marki premium samochody są zróżnicowane.

Samochody premium – wady zakupu w komisie:

  • Brak pewności co do stanu technicznego pojazdu – auto może być powypadkowe, może mieć poważne usterki, nieoryginalne części Volvo gorszej jakości.

  • Konieczność sprawdzenia pojazdu przed zakupem – bez dokładnego sprawdzenia pojazdu, w tym układów i Volvo części nie warto decydować się na zakup. Gdy nie mamy doświadczenia, warto poprosić o pomoc osobę z większym rozeznaniem w branży motoryzacyjnej.

  • Brak gwarancji – na auto nie otrzymujemy gwarancji, dlatego każda naprawa Volvo musi być pokryta z naszej kieszeni.

Czy warto kupować samochody premium w komisie?

Samochody premium – jeśli nie komis, to co?

Gdy interesuje nas klasa premium, wymarzony model możemy kupić w komisie, ale mamy także alternatywne rozwiązanie – to salon samochodów luksusowych. Dzisiaj salony samochodowe Łódź i w innych miastach także oferują pojazdy używane w doskonałych cenach – także jako wyprzedaż rocznika – wyprzedaż samochodów pod koniec roku.

Auta w salonach są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, posiadają gwarancję, dlatego też to bezpieczny zakup!