„Dzień Seniora” - pod takim hasłem na początku października w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przy pl. Grunwaldzkim w Wałbrzychu zorganizowane zostało spotkanie z mieszkańcami naszego miasta oraz regionu. Wzięli w nim udział także policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W ramach zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Dnia Seniora”, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w Wałbrzychu przedstawili z jakimi problemami w życiu codziennym mogą spotkać się osoby starsze.

 Na zdjęciu policjantka ze współorganizatorami Dnia seniora.
 

Policjanci omówili metody działania oszustów, których ofiarami padają seniorzy. Przestrzegli mieszkańców przed nadmierną ufnością do obcych ludzi - tych którzy często znajdują się po drugiej stronie słuchawki telefonicznej, jak i tych którzy pukają bezpośrednio do mieszkań i podają się za pracowników różnych instytucji. Podczas spotkania głos zabrali także zaproszeni goście m.in. pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014

Powiązane wiadomości