Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 33-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Mężczyzna, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z wałbrzyskiej drogówki około godziny 16.30 zostali wezwani na ulicę Mickiewicza, gdzie miała miejsce kolizja. Kierowca Seata Toledo wjechał w podwórko i uderzył w zaparkowany tam samochód Peugeot. Mimo interwencji świadków 33-latek oddalił się z miejsca zdarzenia. Mówi się czasami, że przestępca wraca na miejsce przestępstwa. I tak się stało tym razem. Mężczyzna wrócił po jakimś czasie i wpadł prosto w ręce mundurowych.  Od 33-latka wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien on wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grożą mu nie tylko 2 lata więzienia, ale także utrata prawa jazdy.

 

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014