Dwóch nietrzeźwych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj w Walimiu na ul. Wyszyńskiego około godziny 18:00. Na łuku drogi z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, samochód marki Mazda uderzył w barierkę ochronną na moście uszkadzając ją, w wyniku czego pojazd wraz z kierowcą i pasażerem wpadał do koryta rzeki. Kierowca jak i pasażer byli w stanie nietrzeźwości.Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku. Kierowca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki z polecenia dyżurnego udali się do Walimia, gdzie według zgłoszenia do koryta rzeki miał wjechać samochód osobowy. Na miejscu obecni byli strażacy, którzy wyciągali z auta zakleszczonego 43-letniego kierowcę. 28-letni pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Zarówno od kierowcy jak i od pasażera była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu.  Kierowca z uwagi na powstałe obrażenia nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, została pobrana krew do badań. Natomiast pasażer miał  2,5 promila alkoholu w organizmie. W chwili obecnej 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przybywa w szpitalu w stanie ciężkim, pasażer nie odniósł większych obrażeń. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Śledczy ustalą okoliczności wypadku.


Gdy stan zdrowia 43 - letniego kierowcy się poprawi, za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tak nie wiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Policja kolejny raz przypomina - pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

    • zmniejsza szybkość reakcji
    • ogranicza pole widzenia
    • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
    • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
    • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Nie wsiadajmy za kierownice jeśli spożywaliśmy alkohol - bądźmy odpowiedzialni, nie igrajmy z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.
    

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
p.o. asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości