Zapytaliśmy dzieci, co sądzą o koronawirusie. Odpytaliśmy je też co należy zrobić, żeby nie zachorować. Okazuje się, że dysponują pełną wiedzą na temat tego, jak zminimalizować ryzyko zarażenia. Z posiadanej przez nie wiedzy z pewnością mogłoby skorzystać wielu dorosłych - zwłaszcza tych, którzy nie stosują się do nałożonej kwarantanny, bądź nawet bez takiego obowiązku, z powodów nie wynikających z potrzeby zaspokojenia niezbędnych potrzeb, wychodzą z domu narażając się na zakażenie organizmu i przeniesienie choroby na bliskich.

Dzieci to wiedzą - myj często ręce, ogranicz wychodzenie z domu. To tylko część z podstawowych, ogólnych zasad, którymi powinniśmy kierować się w tym szczególnym okresie. Pociechy na prezentowanym przez nas filmie wykazują się doskonałą wiedzą i znajomością reguł, które są w stanie zminimalizować ryzyko zachorowania, a tym samym przeniesienia choroby na innych, w tym na naszych bliskich.

Pewnie udałoby się uniknąć wielu przykrych sytuacji z nieprzestrzeganiem kwarantanny, a także z narażaniem się przez dorosłych, którzy z byle powodu opuszczają swoje domy, gdybyśmy w temacie ochrony przed koronawirusem posłuchali się dzieci z prezentowanego filmu.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

 

Powiązane wiadomości