Pomimo iż od pewnego czasu stan epidemii utrzymuje się w Polsce, obowiązują obostrzenia w przemieszczaniu oraz grupowaniu się osób, to przed zbliżającymi się świętami - w celu zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego - wiele osób uda się na zakupy do sklepów. W związku z tym wałbrzyscy policjanci przypominają, że to właśnie w tym okresie złodzieje, czyli tzw. kieszonkowcy, mogą próbować wykorzystać nadarzające się okazje. Przypominamy mieszkańcom naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego, że w każdej sytuacji należy zachować ostrożność, aby nie utracić wartościowych przedmiotów, czy też gotówki.

Chociaż teraz ze względu na obostrzenia związane z epidemią, na ulicach naszego miasta porusza się pieszo dużo mniej osób, przypominamy, że złodzieje (tzw. kieszonkowcy) tylko czekają na okazję, aby dokonać kradzieży. Apelujemy więc o zachowanie i w tej kwestii podstawowych zasad bezpieczeństwa.
 

Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni. Większą sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania. Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą. Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać. Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring lub inni ludzie. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.
 

Pomimo, iż w obecnej sytuacji nie ma zatłoczonych miejsc, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485

Powiązane wiadomości