Od zeszłego tygodnia policjanci bacznie przyglądają się, czy przemieszczające się po terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego autobusy nie są przepełnione. Tylko dzisiaj od godzin porannych funkcjonariusze sprawdzili blisko 100 tego typu pojazdów i - co bardzo cieszy mundurowych - nie ujawnili w tym zakresie nieprawidłowości.

Apelujemy do mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego, a przy okazji przypominamy. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje zasada - tylu pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w autobusie. Pamiętajmy, że wymóg ten rozszerzony został także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących. Dotyczy to więc transportu niepublicznego – np. dowożącego do pracy w zorganizowany sposób, czy też prywatnych przewoźników.
 

Przypominamy. Jeżeli w busie jest 20 miejsc, to na pokład pojazdu może jednorazowo wejść maksymalnie 10 osób. Oczywiście policjanci podczas służby sprawdzają także, czy podróżni – także samochodami osobowymi - nie łamią warunków kwarantanny, bądź czy nie przemieszają się po mieście łamiąc przepisy porządkowe zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii.
 

Pamiętajmy, że w tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe. Wprowadzone przepisy mają na celu uchronienie nas przed zarażeniem koronawirusem i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, dlatego stosujmy się do nich i jeżeli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości