Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

24-letni mieszkaniec naszego miasta wpadł w ręce policjantów pierwszego komisariatu, po tym jak dokonał kradzieży w jednym ze sklepów na Podzamczu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za szereg tego typu czynów, które udowodnili mu funkcjonariusze, a dodatkowo także za przestępstwo gróźb karalnych.

Młody wałbrzyszanin został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu 7 kwietnia około godziny 10:30 po krótkim pościgu przeprowadzonym przez policjantów w rejonie ul. Wieniawskiego. Okazało się, że podejrzany ukradł z drogerii artykuły kosmetyczne o łącznej wartości blisko 650 złotych. Część z nich policjanci odzyskali.


 

W toku dalszej analizy prowadzonych postępowań funkcjonariusze z „jedynki” ustalili, że podejrzany w ostatnich tygodniach dokonał kilkunastu takich czynów na terenie Podzamcza oraz Piaskowej Góry, gdzie straty wyniosły łącznie ponad 1500 złotych. Dodatkowo policjanci drugiego komisariatu udowodnili mężczyźnie kradzież w centrum miasta szczoteczek elektrycznych o wartości blisko 650 złotych oraz popełnienie w listopadzie zeszłego roku przestępstwa gróźb karalnych w stosunku do 58-letniego wałbrzyszanina. 

Na zdjęciu policjant rozmawia z zatrzymanym mężczyzną.
 

24-latek podczas czynności procesowych przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485

Powiązane wiadomości