Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj bezpośrednio po uzyskanej informacji o kradzieży sklepowej 21-letniego mieszkańca naszego miasta. W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili młodemu mężczyźnie dokonanie sześciu innych tego typu przestępstw w ostatnich tygodniach, gdzie straty wyniosły łącznie blisko 5 tysięcy złotych oraz włamanie do pomieszczenia gospodarczego w centrum miasta. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze o kradzieży zostali poinformowani wczoraj po południu. Mundurowi ustalili, że młody mężczyzna, będąc w środę w jednym ze sklepów przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu, dokonał kradzieży markowych perfum o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Policjanci po zebraniu materiału dowodowego szybko ustalili, kto może być sprawcą przestępstwa.

Działając operacyjnie i realizując informacje własne, funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia wieczorem w centrum Wałbrzycha zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas dalszych czynności policjanci drugiego komisariatu udowodnili mężczyźnie, że w tym samym sklepie w okresie od czerwca do lipca jeszcze sześciokrotnie dokonał kradzieży perfum, a straty wyniosły blisko 3700 złotych. Funkcjonariusze postawili mężczyźnie również zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego. 

Wałbrzyszanin przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i złożył wyjaśnienia. 21-latek teraz może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

Powiązane wiadomości