Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu kolejnego trzech kierujących, którzy poruszali się samochodami pomimo orzeczonych przez sąd zakazów kierowania pojazdami. Jeden z nich dodatkowo był nietrzeźwy, a drugi poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Jeszcze raz przypominamy. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu oraz bez uprawnień!

W czwartek po godzinie 19:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 20-latka, który jechał samochodem, pomimo iż miał wydany sądowy zakaz kierowania pojazdami. Samochód młodego wałbrzyszanina po wykonanych czynnościach trafił na parking strzeżony.
 

Tego samego dnia – około godziny 20:30 – tym razem funkcjonariusze prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka. Mieszkaniec Dziećmorowic jechał ul. Świdnicką w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,32 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. I jego samochód po wykonanych przez mundurowych czynnościach odholowany został na parking strzeżony.
 

Natomiast około godziny 21:30 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na ul. 11 listopada w Wałbrzychu kolejnego mieszkańca naszego miasta - 38-latka. Jechał on samochodem osobowym pomimo aktywnego zakazu sądowego, a dodatkowo był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa.
 

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Mężczyźni mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości