Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Kierującego z podwójnym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi zatrzymali w w poprzedni czwartek podczas kontroli drogowej policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne popełnione przestępstwo – usiłowanie oszustwa. Mundurowi po wykonanych czynnościach osadzili zatrzymanego w areszcie śledczym, skąd trafił do zakładu karnego.

Podczas pełnienia służby policjanci kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego wałbrzyszanina, który poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 13:00 na ul. Sowiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mieszkaniec naszego miasta ma wydany podwójny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2022 roku.


 

Przeprowadzone przez policjantów czynności potwierdziły, że podejrzany decyzją sądu miał trafić za kraty więzienia na 10 najbliższych miesięcy za usiłowanie oszustwa. 26-latek może tam jednak spędzić dużo więcej czasu. W przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu  prowadzenia pojazdów sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

 

Powiązane wiadomości