Policja Wałbrzych: Dwie osoby zatrzymane ze środkami psychotropowymi oraz odurzającymi. Tymczasowy areszt dla 44-latki, która handlowała narkotykami

2 min czytania

Dwie osoby zostały zatrzymane w ostatnich dniach za posiadanie narkotyków. Jedna z podejrzanych 44-letnia kobieta odpowie dodatkowo za handel środkami psychotropowymi oraz odurzającymi. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mieszkanka Głuszycy została tymczasowo aresztowana na okres najbliższych trzech miesięcy.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w poprzedni czwartek wieczorem w Głuszycy. Dzielnicowi z tej miejscowości wraz z policjantami ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w wyniku realizacji informacji własnych odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Włókniarzy i zatrzymali tam 44-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy kobiecie narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać 35 porcji handlowych tych środków psychotropowych. W toku dalszych działań procesowych mundurowi postawili kobiecie zarzut sprzedaży narkotyków innym osobom. Decyzją wałbrzyskiego sądu 44-latka została już tymczasowo aresztowana i dzisiaj zostanie przewieziona do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wczoraj natomiast policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Wysockiego w Wałbrzychu do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wylegitymowali osoby znajdujące się w pojeździe. Przy jednym z pasażerów 20-letnim wałbrzyszaninie znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany. Można było z nich wykonać łącznie ponad 80 porcji handlowych tych środków psychotropowych oraz odurzających. Za posiadanie narkotyków młody mężczyzna może trafić za karty więzienia na 3 lata.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu,

walbrzych.policja.gov.pl/dba/aktualnosci/bieza/36987,Dwie-osoby-zatrzymane-ze-srodkami-psychotropowymi-oraz-odurzajacymi-Tymczasowy-a.html

Autor: krystian