Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Ukradł wózek dziecięcy z jednego ze sklepów przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Po krótkim pościgu został jednak ujęty przez świadków, a chwilę później zatrzymany przez zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym 21-latkiem, funkcjonariusze znaleźli przy nim również narkotyki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00 w jednym z obiektów handlowych w Szczawnie-Zdroju. Świadkowie zauważyli, że młody mężczyzna kradnie z jednego ze sklepów wózek dziecięcy i podjęli pościg za sprawcą przestępstwa. Podejrzany wiedząc, że z wózkiem nie ucieknie, porzucił go. Nie miał jednak szczęścia i ostatecznie został ujęty przez wałbrzyszan.

Chwilę później 21-latek trafił w ręce poinformowanych o zdarzeniu policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Wózek o wartości 750 złotych został odzyskany i w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży. Natomiast podczas przeszukania młodego mężczyzny policjanci znaleźli przy nim środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

21-letni wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem za kradzież oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży