Kolejnego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj późnym wieczorem policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, że tego typu czyn jest przestępstwem drogowym i może ostatecznie wiązać się z pobytem za kratami więzienia.

23-letni mężczyzna został zatrzymany w środę około godziny 22:30 na ul. Niepodległości w Wałbrzychu przez policjantów prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W trakcie kontroli okazało się, że poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy mieszkaniec naszego miasta posiada aktywny od 2019 roku do 2024 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami oraz wysoką grzywnę.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży