Patrol prewencji pierwszego komisariatu zatrzymał w środę w środku nocy do kontroli drogowej samochód, w którym znajdowali się dwaj młodzi mężczyźni. Okazało się, że obaj wałbrzyszanie posiadali przy sobie narkotyki. 20-letni kierujący ukrywał w wierzchniej odzieży marihuanę, a o dwa lata starszy pasażer metamfetaminę. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że młodszy z podejrzanych prowadził samochód osobowy pod wpływem środków odurzających.

Zainteresowanie wałbrzyskich policjantów 9 czerwca po godzinie 2:00 wzbudził jadący ul. Piasta w Wałbrzychu samochód osobowy. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że znajdujący się wewnątrz pojazdu obaj młodzi mężczyźni dziwnie się zachowują. Mogło to świadczyć o tym, że znajdują się wpływem narkotyków lub takie środki posiadają przy sobie.

Podczas dalszych czynności kontrolnych informacje potwierdziły się. Kierujący 20-latek miał przy sobie niewielkie ilości marihuany. Sam przyznał także policjantom, że znajduje się pod ich wpływem, co potwierdził policyjny tester. U 22-letniego pasażera mundurowi odnaleźli natomiast narkotyki w postaci metamfetaminy. Obaj nastolatkowie spędzili więc noc w policyjnej izbie zatrzymań.

Młodzi wałbrzyszanie odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie narkotyków, a 20-latek dodatkowo także za jazdę pod ich wpływem. Obu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu policjant wykonuje czynności procesowe z pierwszym z zatrzymanych mężczyzn.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki drugiemu z zatrzymanych mężczyzn.
  • Na zdjęciu policjanci wyprowadzają drugiego z zatrzymanych mężczyzn.
  • Na zdjęciu policjanci umieszczają drugiego z zatrzymanych mężczyzn w radiowozie.