Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie pięciu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 22-latek – miał 1,74 promila tej substancji w organizmie. Po raz kolejny przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

W piątek po godzinie 16:00 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Szkolnej w tej miejscowości dokonali kontroli 62-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Badanie wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 1,23 promila tej substancji w organizmie. Sprawcy przestępstwa policjanci odebrali podczas czynności prawo jazdy.

Następnego dnia przed godziną 9:00 funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki” w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada zatrzymali innego kierującego samochodem osobowym. W tym przypadku wynik badania 28-letniego wałbrzyszanina to 0,67 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w trakcie kontroli również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Półtorej godziny później policjanci prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali natomiast na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju 22-letniego wałbrzyszanina. Badanie wykazało u kierującego samochodem osobowym, aż 1,74 promila alkoholu w organizmie. I w tym przypadku zakończyło się na odebraniu mężczyźnie prawa jazdy za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym.

W sobotni wieczór funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili również akcję „Trzeźwość”. Pomimo iż w ciągu kilku godzin przebadali na zawartość alkoholu 149 kierujących, tym razem wszyscy byli trzeźwi.

Niedziela to jednak kolejni zatrzymani mężczyźni znajdujący się pod wpływem alkoholu. Po godzinie 15:00 policjanci „drogówki” na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach kontrolowali 32-latka. Wałbrzyszanin miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. I on utracił podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności prawo jazdy.

Po godzinie 22:30 w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy wpadł jeszcze nietrzeźwy 44-latek. Mieszkaniec naszego miasta kierujący samochodem osobowym miał 0,67 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze także zatrzymali sprawcy przestępstwa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi w przypadku popełnienia przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu muszą natomiast liczyć się z wysoką grzywną oraz długotrwałym zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży