32-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj nad ranem wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

32-letni wałbrzyszanin poruszała się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 04:15 na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2019 roku mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży