Do kolejnego wyglądającego bardzo poważnie wypadku drogowego doszło w miniony piątek po południu na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. W wyniku zderzenia samochodów osobowych dwoje 30-latków trafiło do szpitala. Policjanci przez kilka godzin prowadzili czynności i wyjaśniali na miejscu wszelkie okoliczności zdarzenia. Ruch przez kilkadziesiąt minut w tym miejscu był utrudniony.

W piątek około godziny 16:00 na Szczawienku doszło do wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby. 30-letnia kobieta wyjeżdżając samochodem osobowym z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się innym pojazdem główną drogą 30-latkowi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trafili jednak do szpitala.

W związku z tym zdarzeniem kolejny raz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy te, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Wszystkim kierującym przypominamy, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy także do motocyklistów, aby i oni nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali innych pojazdów w miejscach niedozwolonych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

 • Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu.
  Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu.
 • Na zdjęciu jeden z rozbitych w wyniku zdarzenia pojazdów.
  Na zdjęciu jeden z rozbitych w wyniku zdarzenia pojazdów.
 • Na zdjęciu jeden z rozbitych w wyniku zdarzenia pojazdów - zbliżenie.
  Na zdjęciu jeden z rozbitych w wyniku zdarzenia pojazdów - zbliżenie.
 • Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu - zbliżenie.
  Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu - zbliżenie.
 • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych pojazdów.
  Na zdjęciu jeden z uszkodzonych pojazdów.
 • Na zdjęciu jeden z uszkodzonych pojazdów - widok boczny.
  Na zdjęciu jeden z uszkodzonych pojazdów - widok boczny.
 • Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu - inne ujęcie.
  Na zdjęciu miejsce wypadku na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu - inne ujęcie.
 • Na zdjęciu uszkodzenia drugiego z pojazdów.
  Na zdjęciu uszkodzenia drugiego z pojazdów.