20 lipca w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętego policjanta do służby. Akt ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Arkadiusz Wojnowski. Wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce zapraszamy więc w nasze szeregi. Policjant to zawód wyjątkowy i prestiżowy. Obecnie wszystkie policyjne wakaty zostały zajęte. W najbliższych tygodniach, w związku z odejściem doświadczonych funkcjonariuszy na emeryturę, do obsadzenia będą jeszcze jednak dwa stanowiska, tak więc warto już teraz złożyć wymagane dokumenty i rozpocząć procedurę rekrutacyjną.

W szeregi wałbrzyskiej Policji wstąpił kilka dni temu jeden nowy funkcjonariusz, który wczoraj o godzinie 13:00 głośno wypowiedział słowa roty ślubowania. Podczas spotkania służbowego policjantowi akt ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Arkadiusz Wojnowski. Młody funkcjonariusz zasilił Komisariat Policji I w Wałbrzychu.

Służba w Policji cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, bo już niemal 4 tys. złotych netto dla nowo przyjętych funkcjonariuszy, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Polski:

  • o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Informacje w tych samych godzinach można uzyskać również telefonicznie pod numerami telefonów 47 87 517 01 lub 47 87 514 86.

W tym roku na Dolnym Śląsku planowane są jeszcze trzy przyjęcia nowych policjantów do służby:

  • 15 września 2021r.
  • 3 listopada 2021r.
  • 30 grudnia 2021r.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży