Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w ciągu ostatnich 24 godzin zatrzymali w naszym regionie czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym kolejnych dwóch rowerzystów. Rekordzista kierujący motorowerem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

16 września około godziny 9:30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Jana Pawła II w tej miejscowości dokonali kontroli 27-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Boguszowianin znajdował się pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 2,25 promila tej substancji w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 19:30 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Jedlinie-Zdrój na ul. Piastowskiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. 36-letnie mieszkaniec miejscowości Podlesie jechał od lewej do prawej strony drogi, a później ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj tuż po północy w ręce funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu w Wałbrzychu na ul. Komuny Paryskiej wpadł kolejny pijany rowerzysta. 24-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju wydmuchał 1,16 promila alkoholu.

W tym samym czasie policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali do kontroli drogowej w Borównie 27-letniego mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tym przypadku interwencja zakończyła się odebraniem mężczyźnie prawa jazdy.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży