Ukradł perfumy, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 33-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu praktycznie codziennie prowadzą kontrole rejonów placówek handlowych w naszym mieście. Celem nadrzędnym dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych, a także zapobieganie popełnianiu przestępstw w ich rejonach. Tym razem funkcjonariusze wydziału prewencji pierwszego komisariatu w minioną czwartek po południu patrolowali rejon Piaskowej Góry. Kiedy otrzymali informację o będącym na terenie jednego ze sklepów złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 33-latek zabrał z półek sklepowych placówki handlowej przy ul. Długiej markowe perfumy o łącznej wartości ponad 550 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie ucieczki - przy udziale pracowników ochrony obiektu, którzy ujęli podejrzanego - został on ostatecznie przez policjantów z „jedynki” zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży