Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek to kolejne dwa wypadki z udziałem pieszych. Do pierwszego ze zdarzeń doszło na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, do drugiego natomiast na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Policjanci do wszystkich uczestników ruchu drogowego kolejny raz apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

W ciągu ostatnich godzin na naszym terenie doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem pieszych. Do pierwszego z nich doszło w czwartek po godzinie 17:00 w Szczawnie-Zdroju, kiedy to 77-letni kierujący samochodem osobowym zjeżdżając z ronda nie zauważył dwóch będących na przejściu dla pieszych wałbrzyskich seniorek i potrącił je. Jedna z nich z – 75-latka - poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci ruchu drogowego wykonujący czynności procesowe odebrali mieszkańcowi naszego miasta prawo jazdy. Kierujący oraz jedna z pieszych byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia ciała drugiej z potrąconych kobiet, na miejscu nie było możliwości sprawdzenia jej stanu trzeźwości.

Dzisiaj natomiast po godzinie 6:00 na prostym odcinku drogi dojazdowej do jednej z firm mających swoją siedzibę przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, jadący do pracy 20-letni świebodziczanin nie zauważył przechodzącej przez jezdnię 60-latki i zahaczył kobietę lusterkiem. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona wałbrzyszanka z obrażeniami ręki również trafiła do szpitala.

Policjanci po raz kolejny przypominają, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Pamiętajmy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd - także na przejściu dla pieszych - jest niedozwolone.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu zdarzenia.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu zdarzenia.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu zdarzenia.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu zdarzenia.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu zdarzenia.