Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci z Wałbrzycha oraz Boguszowa-Gorc w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz powiatu trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista, który kompletnie pijany próbował wyciągnąć z terenu remontowanej drogi koparkę, wsiadł za kółko samochodu dostawczego mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszego nietrzeźwego kierujących w minioną środę po godzinie 23:30 w Wałbrzychu na al. Podwale kontrolowali policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 29-letniego mężczyzny mundurowi ustalili, że prowadząc samochód osobowy miał on 0,63 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności wałbrzyszanin utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

W czwartek przed godziną 11:00 policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali informację, że kompletnie pijany mężczyzna podpiął koparkę do samochodu dostawczego i próbuje ją wyciągnąć z grząskiego terenu przy ul. Leśnej w tej miejscowości. Miejscowi policjanci wykonali badanie na zawartość alkoholu, które wykazało, że kierujący mężczyzna jest kompletnie pijany. Wynik to 2,30 promila alkoholu w organizmie. 47-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego miał również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ostatni z kierujących wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego również wczoraj około godziny 15:30 w Wałbrzychu na ul. Głuszyckiej. Okazało się, że 40-letni wałbrzyszanin miał 0,30 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli podejrzany pożegnał się z prawem jazdy.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi w przypadku popełnienia przestępstwa drogowego muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży