Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Koncepcja „Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy cykl spotkań rozpoczęli 1 marca tego roku. Teraz pora na szósty już program na żywo, który zaprezentowany zostanie 6 grudnia o godzinie 9:00 na platformie YouTube. Tym razem policjanci z zespołu prewencji kryminalnej omówią m.in. zagadnienia związane z oszustwami na osobach starszych, których w ostatnim czasie jest sporo, a także przestawią podstawowe informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w odniesieniu do jesienno-zimowych warunków na drogach. Mowa będzie także o bezpiecznych zakupach w okresie przedświątecznym.

W dobie pandemii również przez internet chcemy trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Już w najbliższy poniedziałek wałbrzyscy policjanci przedstawią do jakich przestępstw w stosunku do osób starszych doszło na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Przypomną również zasady poruszania się pieszych po drogach, kiedy pora nocna trwa praktycznie dwie trzecie doby oraz omówią problematykę przedswiątecznych zakpupów. Jak nie dać się m.in. okraść kieszonkowcom.

Wszyscy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym otrzymają również możliwość zadawania na platformie pytań, na które w trakcie spotkania odpowiedzą policjanci.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 6 grudnia 2021 roku od godziny 9.00 w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży