Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który wczoraj późnym wieczorem prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

19 kwietnia około godziny 23:30 dzielnicowi z Boguszowa-Gorc zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował w tej miejscowości na ul. Kamieniogórskiej samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie drogowego przestępcy. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży