28-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj przed południem wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

28-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 16:00 na ul. Prostopadłej w Wałbrzychu przez policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z marca 2022 roku mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres jednego roku.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek