Do prawidłowej jazdy jednośladem niezbędne są odpowiednie umiejętności, a także znajomość obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym i ich zastosowanie w praktyce. Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na terenie Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze wzięli udział w praktycznym egzaminie na Kartę Rowerową.

Uczniowie podczas przygotowywania się do egzaminu musieli nauczyć się podstawowych zasad i przepisów obowiązujących rowerzystów. Gdzie można się poruszać, kiedy wolno wjechać na chodnik, a także jakie wyposażenie powinien posiadać rower. Nauka obejmowała również podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia praktyczne w miasteczku rowerowym.

Egzamin praktyczny odbył się na boisku szkolnym, gdzie został przygotowany specjalny tor przeszkód, który sprawdził poziom przygotowania do egzaminu uczniów szkoły.

Oceniana była sprawność poruszania się rowerem oraz zastosowanie znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym. Na torze przeszkód uczniowie zmierzyli się z jazdą slalomem, jazdą po łuku oraz przejeżdżania po tzw. tarce i rynnie.
Na koniec wszyscy uczniowie zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym i tym samym dołączyli do pełnoprawnych cyklistów.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

 

  • egzamin na kartę rowerowa policjant i uczeń
  • Inne ujecie policjanta i ucznia na rowerze
  • inny uczeń na rowerze
  • policjant i uczniowie na rowerze
  • Zdjęcie   grupowe policjantów i uczniów