Wczoraj w ciągu tylko kilku godzin wałbrzyscy oraz boguszowscy policjanci zatrzymali aż siedem osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe oraz odurzające. Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. Jeden z zatrzymanych było osobą poszukiwana listem gończym celem osadzenia go w zakładzie karnym. Funkcjonariusze po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze nie i zapowiadają kolejne działania w tym zakresie.

W środę przed godziną 15:00 na ul. Pługa w Wałbrzychu funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 32-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Chwilę później w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy w rejonie galerii handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu wpadł natomiast 42-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna miał również ukryte w odzieży narkotyki w postaci amfetaminy.

Około godziny 15:30, tym razem na ul. Andersa na Białym Kamieniu, inni policjanci ogniwa wywiadowczego legitymowali 26-latka. Przy wałbrzyszaninie mundurowi znaleźli tym razem środki odurzające w postaci marihuany.

Półtorej godziny później funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach sprawdzili, czy narkotyków nie posiada przy sobie 29-letni mieszkaniec tej miejscowości. Do interwencji doszło na ul. Sienkiewicza w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu amfetaminy oraz metamfetaminy.

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy zabezpieczył około godziny 18:00 trzeci już patrol policyjnych wywiadowców przy 23-letnim mieszkańcu naszego miasta. Do zatrzymania doszło przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju.

Po godzinie 20:00 ci sami policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy (co w godzinach popołudniowych) zainteresowali się kolejnym idącym, tym razem ulicą Przywodną w Wałbrzychu, mężczyzną. W tym przypadku w tracie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy 32-letnim wałbrzyszaninie marihuanę.

Ostatni z zatrzymanych z narkotykami mężczyzna wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz prewencji pierwszego komisariatu wczoraj po godzinie 22:00 w rejonie ogródków działkowych przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Przy 26-letnim mieszkańcu naszego miasta funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Sprawca przestępstwa narkotykowego dodatkowo był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Wcześniej skazany został na karę ponad 9 miesięcy pozbawienia wolności za różnego rodzaju oszustwa, dlatego najbliższy czas spędzi za kratami więzienia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży