Ukradł różnego rodzaju artykuły budowlane, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów, został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 26-letni wrocławianin, który przyjechał do naszego miasta na tzw. gościnne występy, stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Wiedząc, że złodzieje wykorzystują każdą okazję, by dokonać kradzieży, policjanci codziennie prowadzą kontrole w rejonach placówek handlowych w naszym mieście i powiecie wałbrzyskim. Tym razem dzielnicowi pierwszego komisariatu wczoraj po południu patrolowali dzielnicę Podzamcze. Kiedy około godziny 13:00 otrzymali informację o będącym na terenie jednego ze sklepów złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wrocławia zabrał z półek sklepowych obiektu znajdującego się przy ul. Wieniawskiego artykuły budowlane o łącznej wartości blisko 2 tysięcy złotych, włożył do sklepowego wózka i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie wyjścia ze sklepu został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży