Wałbrzyscy policjanci tylko w ostatnich godzinach zatrzymali na ulicach naszego miasta i powiatu dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich w stanie kompletnego upojenia alkoholowego jechał wczoraj wieczorem samochodem osobowym. Drugi z wałbrzyszan wpadł w ręce mundurowych dzisiaj w nocy, kiedy pod wpływem alkoholu poruszał się po drodze publicznej hulajnogą elektryczną.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 22 września około godziny 19:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Głównej dzielnicowi pierwszego komisariatu. 54-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 1,82 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności mężczyzna utracił prawo jazdy.

W piątek w środku nocy – po godzinie pierwszej - funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zauważyli jadącego ulicą Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju na hulajnodze elektrycznej młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin również był pod wpływem alkoholu. 22-latek wydmuchał 0,82 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży