Kolejnego mężczyznę, tym razem z sądowym zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali po południu wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

29-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszała się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 17:00 na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu przez policjantów zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 roku, wałbrzyszanin ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży