Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną podejmują rozmowy z uczniami na wiele tematów. Jest jednak jedno słowo, które łączy je wszystkie i pada wielokrotnie podczas spotkania - „bezpieczeństwo”. Bez względu na to czy funkcjonariusze mówią o zachowaniach na drodze, internecie, w domu czy szkole, za każdym razem przypominają, że istotnym jest, aby zawsze zachowywać się w sposób zgodny z przepisami i nigdy nie powodować sytuacji niebezpiecznych.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy oraz podległych komisariatów wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę, podczas których poruszają wiele różnych tematów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się trzy takie spotkania. Mundurowi z wałbrzyskiej komendy oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu odwiedzili dwie placówki oświatowe na terenie naszego miasta - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 i Szkołę Podstawową nr 15. Natomiast dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zawitali do Szkół Podstawowych nr 1 i 5 w tej miejscowości.

W trakcie spotkań dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad zachowania podczas zabawy na placu zabaw. Przedszkolaki i uczniowie dowiedzieli się również, jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Funkcjonariusze omówili również zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Dzieci otrzymały także wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobą obcą oraz w przypadku ataku groźnego psa.

Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci. Wierzymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennym zachowaniu uczniów.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

  • Na zdjęciu policjant prewencji kryminalnej prowadzi pogadankę z dziećmi w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły.
  • Na zdjęciu policjant prewencji kryminalnej prowadzi pogadankę z dziećmi w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły.
  • Na zdjęciu policjanci drugiego komisariatu prowadzą pogadankę z dziećmi w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły.
  • Pamiątkowe zdjęcie policjantów z dziećmi.
  • Laurka dla policjantów.
  • Na zdjęciu policjanci z Boguszowa-Gorc prowadzą pogadankę z dziećmi w ramach Bezpiecznej drogi do szkoły.
  • Pamiątkowe zdjęcie policjantów z dziećmi.