Od kilku dni mamy ujemną temperaturę powietrza. Spadł też pierwszy śnieg tej jesieni. Nadmierne zużycie ogumienia lub też używanie o tej porze roku opon letnich w wielotonowych pojazdach, może przyczynić się do tamowania ruchu na stromych podjazdach w naszym mieście i powiecie wałbrzyskim, a w najgorszym przypadku przyczynić się do wypadku. W związku z tym dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzą na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego specjalne działania „Truck & Bus”, przyglądając się szczególnie właśnie temu zagadnieniu.

W trakcie akcji oczywiście, poza sprawdzeniem samego ogumienia pojazdów ciężarowych oraz autobusów, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują także, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy - m. in. sprawdzając czas pracy kierowców, sposób przewożenia ładunków i obowiązkowe wyposażenie pojazdów - oraz czy jeżdżą sprawnymi technicznie pojazdami, eliminując te, w których występują poważne usterki.

Funkcjonariusze kontrolują dodatkowo, czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza tej wskazanej w dowodzie rejestracyjnym, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie się przez nich do znaków i sygnałów drogowych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży