Dwóch zatrzymanych dzisiaj o poranku do kontroli drogowych mężczyzn w wieku 34 i 37 lat, odpowie za popełnienie przestępstw drogowych. O baj poruszali się samochodami pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, a młodszy z nich miał dodatkowo aktywny zakaz orzeczony w tym zakresie przez sąd. 34-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat, a 37-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

22 listopada po godzinie 8:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu 34-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego w 2012 roku uprawnień do kierowania pojazdami, a także przy obowiązującym obecnie do listopada 2024 roku sądowym zakazie.

Dwie godziny później w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada – tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego - sprawdzili wymagane uprawnienia u 47-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej w 2022 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami przestępców drogowych ponownie apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol.

Pamiętajmy! Osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży