Dwóch kierujących – pierwszego z cofniętymi uprawnieniami, a drugiego z wydanym sądowym zakazem kierowania pojazdami - zatrzymali wczoraj wałbrzyscy policjanci. Funkcjonariusze po raz kolejny i w tej kwestii mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

Pierwszy z kierujących we wtorek przed godziną 14:00 jechał samochodem osobowym pomimo wydanej w 2018 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. 62-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy.

Natomiast drugi z mężczyzn, również kierujący samochodem osobowym, wpadł w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego wczoraj około godziny 19:30 na ul. Długiej w Wałbrzychu. 29-letni mieszkaniec naszego miasta miał orzeczone kolejno w 2021 i 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwa zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży