Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze kolejny już raz wspiera wałbrzyska fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland. W dniu wczorajszym Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu otrzymała ponad 3 tys. odblasków z przeznaczeniem dla mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Przedstawiciel Toyoty Pan Grzegorz Górski we wtorek przekazał na ręce Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podinsp. Rafała Klimczaka, Asystenta Wydziału Prewencji st. sierż. Aleksandra Karkosza oraz Specjalisty Zespołu Komunikacji Społecznej asp. sztab. Agnieszki Głowackiej-Kijek 2,5 tys. opasek odblaskowych oraz 800 zawieszek odblaskowych.

Otrzymane elementy odblaskowe mają służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach i niebawem trafią między innymi do najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha i powiatu - w trakcie pogadanek o bezpieczeństwie na drodze, a także do pieszych - podczas codziennych policyjnych patroli. Pierwsza taka okazja do rozdania odblasków była już tego samego dnia, czyli wczoraj, podczas przeprowadzonych przez st. sierż. Aleksandra Karkosza pogadanek z uczniami w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu składa serdeczne podziękowania wałbrzyskiej fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland za wkład wniesiony w działalność profilaktyczną, a przez to w poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.

Pamiętajmy! Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym jest obowiązkiem, jednak używanie ich również tam, gdzie takiego obowiązku nie ma, może uratować komuś życie.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek